Stroomi rannas avati põnev pop-up fotonäitus "Tallinna Masinatehas"

Pilt: Aleksandr Guzhov, fotol «Tallinna masinatehas» näituse avamine.

 «Hea näitena võib tuua, et tänavu tähistatakse ka Tallinna olümpiaregatti 40. aastapäeva ja peaaegu igaühe Tallinna olümpiaobjektide loomisel osalesid ka Krulli tehase töötajad,» ütles Põhja-Tallinna vanem Peeter Järvelaid.

Täna avati Stroomi rannas kolmas Pop-up sarja näitus, mis on pühendatud Frans Krulli tehase (Tallinna Masinatehase) 155. aastapäevale.

«Tallinna Masinatehase töötajad panustasid Põhja-Tallinna ja kogu linna arengule. Hea näitena võib tuua, et tänavu tähistatakse ka Tallinna olümpiaregatti 40. aastapäeva ja peaaegu igaühe Tallinna olümpiaobjektide loomisel osalesid ka Krulli tehase töötajad,» ütles Järvelaid.

Frans Krull (1835–1901) avas Narvas ettevõtte 1865. aastal, 1875. aastal kolis tootmine Tallinnasse ja 1899. aastast asus Krulli tehas Volta ja Kopli tänavate vahel. Tallinna Masinatehas on kogu ajaloo vältel tootnud seadmeid erinevatele tööstusharudele, sealhulgas laevatehastele, nafta- ja gaasitööstusele.

Fotonäitus on valminud Põhja-Tallinna Valitsuse ja MTÜ Masinatehase Veteranidekoostöös, fotod pärinevad Masinatehase arhiivist.

Näitus on avatud Stroomi rannahoone lähistel kuni 12. juulini ja tegu on pop-up näituste sarja kolmanda näitusega.

http://www.pealinn.ee/
07.07.2020