40 aasta Moskva Olümpiaadi möödumisest

28 juulil 2020a Tallinnas Vene Federatsiooni saatkonnas toimus sõbralik vastuvõtt seoses 40 aasta Moskva Olümpiaadi möödumisest. Vastuvõtule olid kutsutud olümpiaadis osalenud sportlased ja spordi objektide ehitajad . Nõukogude Liidu olümpiavõiskonnas oli 560 inimest ja ainult kümme sportlast esindasid Eesti Vabariiki. Kohapeal viibisid olümpiavõitjad I. Stukolkin (ujumine), J. Uudmäe (kolmikhüpe), purjeregati hõbemedali omanik N. Poljakov ning pronksmedali omanik J. Tamm.

EOK liige J. Tamm rääkis purjeregati 40 aasta pidutsemisest Tallinnas ja andis üle suursaadikule A. Petrov,ile Ülemaailmse Purjetate Liidu poolt medali. Vastuvõtul viibisid V. Vooremaa (17 aastase noormehena ta süütas olümpia tule Tallinnas), Tallinna abilinnapea V. Belobrovtsev, EOK esimees U. Sõõrumaa.

Vene saatkonda olid kutsutud ka Tallinna Masinatehase esindajad, kes omal ajal  aktiivselt osalesid olümpiaobjektide metallkonstruksioonide valmistamisel. Olid kutsutud J. Ugof, V. Martõnov, I. Senjuškin ja A. Kullerkupp.

1980 aastal A. Kullerkupp oli koos Eesti delegatsiooniga Moskva Olümpiamängudel, elas kaasa meie Jaagule ja nuttis koos Olümpia Miškaga. Vastuvõtul ta kohtus J. Uudmäega ja tegid koos pildi.